Україна провела черговий обмін військовополоненими. У результаті 76-го обміну з російської неволі вдалося повернути додому ще 160 українських Захисників, про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, інформує Переяслав.City.
Серед звільнених – військовослужбовці Збройних сил України, зокрема представники Сухопутних військ, Сил підтримки, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Повітряних сил, Медичних сил та Військово-Морських сил. Також додому повернулися бійці Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби.
Зазначається, що всі звільнені військові перебували у російському полоні з 2022 року. Вони захищали Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках.
Особливо символічно, що серед звільнених – 115 оборонців Маріуполя.
Окрім солдатів та сержантів, Україні вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому воїну – 26 років, найстаршому – 66.
Усі визволені Захисники пройдуть медичне обстеження, отримають необхідне лікування, грошові виплати, відновлять документи та проходитимуть реабілітацію після тривалого перебування в російській неволі.
У Координаційному штабі зазначили, що від початку своєї діяльності вже вдалося повернути з полону 9606 військових і цивільних українців.
Окрему подяку Україна висловила Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за посередництво та сприяння в організації обміну.
Робота з повернення всіх українських громадян із російської неволі триває.
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими









Найактуальніша інформація та новини Переяславщини в нашому Telegram-каналі, інстаграмі, фейсбуці та TikTok
