Символ вічної слави та безмежної вдячності Захиснику України Вадиму Білеру з’явився на фасаді Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи. Тут 25 червня відкрили пам'ятну меморіальну дошку в честь свого випускника-Героя, розповідає Переяслав.City.

Джерело: ФБ-сторінка Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи

Вадим Володимирович БІЛЕР народився 10 грудня 1989 року в Переяславі. Після навчання в тоді ще гімназії, здобув фах електрика у переяславському професійному коледжі. Затим 12 років присвятив роботі на місцевому підприємстві ТОВ «Костал Україна» – працював налагоджувачем технічного устаткування.

Водночас здобував вищу освіту – навчався на 4-му курсі заочної форми за спеціальністю "Професійна освіта (цифрові технології)" в Університеті Григорія Сковороди у Переяславі.

З початком повномасштабного вторгнення Вадим без вагань став до лав Збройних Сил України. Був призваний на військову службу 1 травня 2022 року Бориспільським РТЦК та СП.

Служив старшим сержантом у різних підрозділах: спочатку в 72-ій та 150-ій бригадах. Потім у 152-ій окремій єгерській бригаді імені Симона Петлюри – командиром відділення управління командира мінометної батареї 2 єгерського батальйону військової частини А 4948.

Вадим пройшов складний бойовий шлях на східних напрямках, брав участь в обороні населених пунктів Донеччини.

Мужньо виконуючи військовий обов’язок, Вадим Білер загинув 22 грудня 2025 року під час виконання бойового завдання поблизу селища Удачне Покровського району Донецької області. Йому було 36 років.

Україна втратила відданого сина, переяславська земля – свого земляка й Захисника, а українське військо – досвідченого та відданого воїна.

Прощання з Вадимом Білером відбулося 8 січня 2025 року, Героя поховали на Ярмарковому кладовищі в Переяславі. У Захисника залишилися донька Діана, молодша сестра Іра, мама і тато.

А тепер пам’ять про його подвиг вшанували у публічному просторі міста.

Як зазначила ведуча заходу Влада Черненко, до відкриття меморіальної дошки долучилися гривнею не тільки рідні, а й друзі, колеги, сусіди, волонтерки клубу мікрорайону Карань. Таким чином вшанування пам’яті Героя стало спільною справою багатьох людей.

Відкрити портрет на граніті свого сина та тата запросили маму захисника Світлану Юріївну та його улюблену донечку Діану.

Священник Іван Будняк провів чин освячення. З промовами виступили міський голова Вячеслав Саулко та однокласниця Вадима Дарія Фетісова.

Присутні принесли на знак вдячності своєму захиснику квіти.

Ця дошка стала третім “гранітним орденом на грудях навчального закладу”. У грудні 2024 року тут вшанували подвиг захисника України й Вадимового однокласника Андрія Пищика, за кілька днів перед цим відкрили таку ж дошку Воїну Віталію Роману.

Відтепер кожен учень, переступаючи поріг ліцею, знатиме історію життя та подвигу наших Героїв. Їхні погляди з гранітних портретів щодня нагадуватимуть про ціну нашої свободи.

Найактуальніша інформація та новини Переяславщини в нашому Telegram-каналі, інстаграмі, фейсбуці та TikTok

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися